تفاوت قرداد دائم و موقت و بیمه اختیاری برای دریافت بیمه بیکاری چیست

تفاوت قرداد دائم و موقت و بیمه اختیاری برای دریافت بیمه بیکاری چیست ؟
در ابتدا نظر شما را به یک خبر از خبرگزاری خبرآنلاین و همچنین روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی  در این خصوص جلب می نمایم و سپس سایر توضیحات را خدمتتان ارائه می دهم .
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:”  با سلام بیمه من در اردیبهشت سال ۹۵ بیست و هشت روز رد شده است هم اکنون من برای دریافت بیمه بیکاری به جای ۳۶۵ روز ۳۶۳ روز کار کرد دارم لطفا راهکار قانونی برای جبران کسری این ۲ روز پیش روی من بگذارید.”
در این باره روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد:” داشتن یکسال سابقه در آخرین کارگاه برای کسانی است که قرارداد آنها موقت است و پایان قرارداد کارفرما حاضر به تمدید قرارداد نیست وگرنه برای کسانی که قرارداد دایم دارند یا با وجود قرارداد موقت در حین قرارداد بیکار می شوند همان شش ماه سابقه کافی است. در هر حال اگر دو روز کم است باید با شکایت در هیاتهای حل اختلاف دو روز مذکور را احیا کرده و در زمره سوابق خو د درآورید.
پس کارگران و کارمندان عزیز لازم است حتی المقدور در زمان اشتغال به کار سعی نمایند قرارداد های با طول مدت یکسال و یا بیشتر با کارفرمایان محترم منعقد نمایند تا بتوانند در مواقع لازم از مزایای قانونی بهرمند گردند .
️این تفاوت علاوه بر نیاز داشتن به حداقل ۳۰ روز سابقه قبلی برای متقاضیان بیمه اختیاری، به نوع خدماتی که ارائه می‌شود نیز مربوط می‌شود.
و حالا نظر خوانندگان محترم را به تفاوت بیمه عادی و بیمه اختیاری جلب می نمایم
 در بیمه اختیاری حق‌بیمه ۲۶ درصد مقطوع است که کل خدمات از قبیل مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و تعهداتی شامل درمان، هزینه‌های پروتز و اروتز، هزینه کفن‌ودفن را دربرمی‌گیرد و این بیمه شامل بیمه بیکاری نمی گردد چرا که قانون گذار محترم حق بیمه پرداختی در این بیمه را به همبن دلیل ۲۶ درصد قرارداد و فاقد هزینه بیمه بیکاری می باشد .
مقاله فوق در خصوص  تفاوت قرداد دائم و موقت و بیمه اختیاری برای دریافت بیمه بیکاری چیست را خدمتتان ارائه نمودیم منتظر نظرات و سئولات شما در این خصوص هستیم .