چگونه ازبیمه بیکاری استفاده کنم؟

چگونه ازبیمه بیکاری استفاده کنم؟

دوستان کارگر و کارمند لازم است اقدامات شما در زمان همکاری با شرکتها درست و صحیح و حائز شرایط مهم و درستی باشد که در ذیل فهرست وار به آنها اشاره می نمایم و چون خودم از افرادی هستم که یکبار به مدت محدود از این خدمات استفاده نمودم فکر می کنم توضیحاتم بدرد شما بخورد

چگونه ازبیمه بیکاری استفاده کنم؟

۱- قرارداد کار

همیشه در بدو ورود به هر شرکتی قرارداد کار مطابق استاندارد های وزارت کار با کارفرمای محترم تنظیم کنید .

۲- همیشه سعی کنید زود به زود محل کاری تان را عوض نکنید

این هم به نفع شما هست هم کار فرما چون شما اگر انتخاب درستی راجب محل کار داشته باشید تعویض بی دلیل محل کار برای شما همیشه مشکل آفرین است مثلا هیچوقت محل کارتان را برای بدست آوردن ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان بیشتر عوض نکنید

۳- همیشه مطابق قوانین جاری کشور و در توافق اولیه با کارفرما از ایشان بخواهید حتما بیمه شما را از روز اول کاری نه نهایتا از هفته دوم رد کند .

۴- حتما و حتما سعی کنید بیمه برای شما ۳۰ روز کامل رد شود و تمام وقت کار کنید .

۵- حقوقتان سعی کنید زیر حداقل حقوق نباشد .

۶ – در محیط کار درست رفتار کنیم و رضایت کارفرما را جلب کنید که تا انتهای قرادادتان با شما ادامه همکاری بدهد .

۷- قبل از اینکه قراردادتان تمام شود با کارفرما مذاکره کنید تا مطمئن شوید قصد ادامه همکاری با شما دارد یا نه و اگر ندارد حتما سریعاً به دنبال کار بروید .

۸- این توصیه مربوط به بیمه بیکاری نیست ولی حاصل بیش از بیست سال کار مالی است سعی کنید در زمانی که دنبال کار می گردید تمام جاهائی که آگهی کردند و مرتبط با شغل شما هست را بروید تا با احتمال بیشتر بتوانید کار پیدا کنید .

۹ – حالا اگر نزدیک یکماه دنبال کار رفتید و نشد با دردست داشتن مدارک شناسائی و قرارداد کار و فرم عدم نیاز که به شکل نامه است به شعبه اداره کار مراجعه نمائید.

توصیه جدی : میزان بیمه بیکاری محدود است به خصوص به جوانان عزیز توصیه می کنم که آنرا برای سالهای بعد ذخیره کنند و حتی المقدور تا سن ۴۵ سالگی از آن استفاده نکنند .

عنوان مقاله:چگونه ازبیمه بیکاری استفاده کنم؟